СДСМ: Покажавме што е грижа за сите граѓани

СДСМ преку конкретни и вистински мерки и реформи покажува што значи вистинска грижа за сите граѓани. Ова го велат денеска од СДСМ преку соопштение до јавноста.

- Времето на поделби, дискриминации и маргинализирање на граѓани заврши со заминувањео на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција. Решен е деценискиот проблем со стечајците. 12.000 стечајни работници  добиваат месечен надоместок од околу 8.200 денари до нивното пензионирање. Исправена е  долгогодишната неправда кон наши сограѓани, кои не по своја вина, ниту волја , останале без работа и без месечни примања, велат тие.

Градиме општество кое нуди фер и еднакви можности за сите. На прав пат сме, се грижиме за сите, затоа што секој е важен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.12.2019 - 09:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега