СДСМ поднесе предлози за намалување на патните трошоци за пратениците

 

Пратеничката група на СДСМ до Собранието поднесе два предлог закони за дефинирање на патните трошоци или престојот на пратениците. За ова информираше денеска координаторот на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев.

Се предвидува висината на сумата за патни трошоци да изнесува максимум 20 отсто од цената на горивата, а наплата би се вршела само со фискална, која е платена од личната картичка на пратеникот.

 

 

 

 

12.01.2018 - 13:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа