СДСМ: Иванов се јавува само кога треба да аболицира криминалци

Од СДСМ денеска се огласија со соопштение по прес-конференцијата на претседателот Иванов, кој кажа дека не го прифаќа договорот.

- Иванов работи на директна штета на граѓаните, против Македонија и македонската иднина. Цели девет години не направи ништо за граѓаните, велат од партијата.

Според нив, Иванов се јавува само кога треба да легализира децениски криминал, да аболицира криминалци и насилници.

- Иднината е вистински патриотизам, а тоа е непознат термин за Иванов, велат од СДСМ:

 

 

 

 

13.06.2018 - 18:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега