СДСМ и БЕСА ќе го официјализираниот предизборниот договор

СДСМ и Движењето БЕСА денеска во 12 часот во Музејот на современа уметност ќе го официјализираат предизборниот договор за заедничко учество на предвремените парламентарни избори, закажани за 12 април.

Официјализирањето на предизборната коалиција доѓа откако лидерите на двете партии, Зоран Заев и Биљаљ Касами ги усогласиле ставовите околу програмата, но носителите на изборните листи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2020 - 10:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега