Сараево под клуч за викенд

Поради влошената епидемиолошка состојба, Кантонот Сараево воведува мерка затворање од петок во 20 часот до понеделник во 6 часот наутро, пренесува кликс.ба.

 

Ова го потврди премиерот на Кантонот Сараево, Един Форто, а порталот дознава дека граѓаните ќе можат да се движат во тој период, но дека трговските центри и угостителските објекти нема да работат.

 

Во тој период ќе работат аптеки, продавници за храна и бензински пумпи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.03.2021 - 21:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега