Самсунг вади вистински ѕвер од мобилен телефон - погледнете ги овие карактеристики

Galaxy S10 и S10+ се очекува да направат вистински бум на пазарот, a подобриот модел Минг-Чи Куо ќе биде најдобар на пазарот со неверојатна RAM меморија од 12GB, пишува специјализираниот портал Телефони.мк.
На објавената табела со спецификациите можеме да видиме дека 5G моделот на Galaxy S10 доаѓа со 12GB RAM, покрај другите нови модели: Galaxy S10, S10+, S10 X, и S10 X 5G. Основниот S10 модел би можел да биде со 4GB RAM, додека S10+ би можел да биде со 6GB. Како и да е, од 2019 година очекуваме да биде една од најдобрите години во технологијата, затоа што ќе ни ја донесе 5G мрежата, со која трансферот на податоци ќе биде брз како молња. Тука е и Huawei P30, кој е регистриран со 12GB RAM меморија.

 

 

 

26.10.2018 - 13:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега