Самоубиство во Клиничкиот центар во Подгорица: Затвореник кој бил хоспитализиран скокнал од терасата

46-годишен затвореник најверојатно се самоубил скокајќи од терасата на Клиничниот центар во Подгорица. Црногорската полиција спроведува истрага за причините, но првичните сомневања се дека станува збор за самоубиство.

Од полицијата појаснуваат дека станува збор за затвореник од Институтот за извршување на кривични санкции, кој вчера бил примен во Клиничкиот центар.

Затвореникот бил придружуван од двајца полицајци.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.04.2021 - 23:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега