Само две состојки и 20 минути – Стриите ќе исчезнат

Мелено кафе и маслиново масло се двете магични состојки кои ќе ви го решат проблемот со стриите. Се што треба да направите е да сматите една смеса од нив и да издвоите 20 минути на ден. Добро исчистете ја кожата, па припемете го кафето, така што ќе му додадете млака вода. Помешајте го кафето со маслото додека смесата не стане хомогена.

Нежно нанесете ја смесата на деловите од телото каде имате стрии и масирајте пет минути.

Оставете ја пастата да делува 20 минути, а потоа исплакнете.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.03.2019 - 22:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега