„Само да не останам неподвижен“ - легендата на народната музика има сериозни здравствени проблеми

 

Легендарниот српски пејач веќе три месеци мака мачи сонеподносливи болки во кичмата, поради што се исплашил дека може да остане неподвижен.

Пејачот Халид Бешлиќ му се пожалил на својот пријател и открилдека почнал со терапија во надеж дека таа ќе му помогне во борбата со здравствениот проблем.

Иако минале осум години откако Халид доживеал стравична сообраќајна несреќа, сѐ уште ги трпи последиците.

Во таа сообраќјка едвај извлекол жива глава, а го изгубил и десното око. По седум часа операција тој бил среќен што повторно добил можност за живот. Подоцна морал да го оперира и носот, а има л проблеми и со килограмите.

Неговиот пријател за медиумите изјавил дека Халид има сериозно проблеми со кичмата и многу се плаши да не остане неподвижен.

Halid Bešlić
 
Foto: Srbija Danas
 

 

 

13.09.2017 - 10:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа