Самка се разлути: Не сум се смирил со Амди Бајрам

Самка Ибраимовски негира дека се смирил со Амди Бајрам.

-Сликањето не значи и помирување ве молам да ја демантирате таа слика, јас седев со сите пратеници и во моментот дојде Амди Бајрам и не слика некој од пратениците затоа ве молам дека сликата не значи и помирување, затоа барам да се демантира, ние сме само колеги пратеници, односот мој и мислењето кон неговата партија останува иста јас не сум во коалиција со Сојузот на Роми, партијата Пцер е во коалиција со СДСМ, и така останува. Пцер е сериозна партија со сопствена визија за интегритетот на Ромите во дрзавата и унапредуванје на заедницата како и сите други заедници- стои во неговата реакција пренесе Либертас.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.01.2019 - 19:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега