Сакате да работите во Германија - во овие професии најдобро се заработува

Ако сте стоматолог, тогаш можете да очекувате добра заработка во Германија, или 117.000 евра годишно. 

Лекарите можат да заработат 78.000, а менаџерите на финансиските фондови, 75.700 евра за година. 

Околу 19.000 евра годишно заработуваат собарките, а за работа во угостителство месечно нудат по 1.000 евра. 

21.000 евра земаат фризерите, 22.000 келнерите, 24.000 евра во кол центар. 

Рецепционерите исто годишно добиваат 24.000 евра. 

Возач на камион за една година заработува по 27.000 евра. Лани во Германија се отворени 700.000 работни места, од кои половина ги добиле странци. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2019 - 17:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега