Сакала прескапи чевли за матура- тоа што го направила сестра и е импресивно

 

Една девојка очајнички сакала дизајнирани чевли за матура во вредност од 6.000 долари.

За жал, биле прескапи за неа и знаела дека нема да може да ги приушти.

Нејзината сестра одлучила да ги земе работите во свои раце. Направила одлична копија дома, за само 40 долари!

Најпрво купила сличен модел, па ги избоила во кралски сина боја како оригиналниот модел.

Залепила светки на нив, а петите ги избоила во црвена боја, заштитен знак на „Лобутин“ чевлите.

Крајниот резултат, мора да се сложите, излегол фантастичен!

 

 

 

19.05.2017 - 22:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа