Сајбер напад на рускиот претседател Владимир Путин во Кремљ

Приемот на традиционалната емисија во живо „Дирекна линија“ во која рускиот прсетседател во емисија која има директен пренос, одговара на прашања од граѓаните за актуелните прашања и случувања во земјата и во светот била во прекин поради сајбер напад, но после 20 минути се вратил сигналот.

Емисијата беше мета на сајбер напад, рекла водителката, па поради тоа дошло до прекин на повиците.

Главниот уредник на емисијата вели дека нападот го извршиле од Украина и дека погоден бил кол центарот.

Сепак претседателот на Украина вели дека тоа е чиста глупост.

„Тоа е чиста глупост и лага“ заклучил тој.

 На прашање што ќе се случи ако се помири Русија со државите на западот, Путин одговорил

„Не сме се карале со никој ниту пак имаме намера“ рекол претседателот.

 На адресата на Кремљ годинава стигнале повеќе од еден милион прашања од граѓаните до Путин поврзани со здравство, образование, надворешна политика, социјалните сфера...

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.06.2019 - 13:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега