Рустеми: Вработените во Македонски Пошти се уште немаат земено плата

Поранешниот директор на АД „Македонска пошта“ Ејуп Рустеми во емисијата „Click Plus“ на ТВ21 откри дека има информации дека вработените во „Пошта“ се уште немаат плата.

Последните информации говорат дека вработените денес или во текот на утрешниот ден ќе ги добијат платите, но Рустеми вели дека има информација дека се уште платите не се исплатени.

 

21.09.2022 - 21:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега