Руските ракети „Искандер“ се движат кон границата со Финска (ВИДЕО)

Русија наводно почнала да ги преместува нуклеарните ракети на границата со Финска, и тоа само еден ден откако државата објави дека сака да влезе во НАТО.

Видеото кое се појави на социјалните мрежи покажува камиони со балистички ракети Искандер, кои се движат низ земјата и наводно се движат кон границата со Финска.

„Штом кажа претседателот на Финска дека влегуваат во НАТО, цела дивизија Искандер се движат кон Финска“, вели лицето кое ја објави снимката.

16.05.2022 - 13:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега