Руските експерти го пронајдоа елексирот на младоста- потребни ви се само две состојки

Ако се прашувате кој е елексир на младоста, руските експрети веќе ја открија тајната и веруваат дека го знаат одговорот на ова прашање.

Експертите велат дека се што ви е потребно е цвекло и вотка.

Подготовка:

во тегла наполнете рендано цвекло, прелијте со квалитетна вотка па добро затворете ја. Оставете да отстои на топло место 12 дена, но за тоа време протресувајте ја теглата или стакленото шише во која ќе ја ставите смесата.

После 12 дена процедете ја течноста, и конзумирајте секој ден по една мала лажичка пред секој оброк.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.02.2019 - 21:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега