Руски пратеник ѝ се закани на Полска: Вие сте следни

Руски пратеник во Државната Дума на Русија, Олег Морозов ѝ се закани на Полска откако руските власти во петокот ги блокираа сметкиите на полската амбасада.

Морозов на неговиот профил на Телеграм кажа дека Полска треба да биде следна во редот за денацификација по Украина.

Морозов е дел од партијата Единствена Русија на Владимир Путин, а изјавата доаѓа по провокативниот коментар од Полска, кој напиша дека Русија е канцероген тумор.

14.05.2022 - 12:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа