Руски лек за опаѓањето коса - правете го ова еднаш неделно

Многумина мака мачат со опаѓањето на косата, а лекот за овој проблем кој особено им штети на девојките е во кујната.

Имено, се што ви треба е морков. Оваа намирница не само што е добра за зравјето и видот како што е одамна познато, туку помага и за косата, кожата и ноктите со своите витамини и состојки.

Ситно изрендајте неколку моркови и ставете ги во коренот на ксоата, па оставете 15 минути, а потоа исперете.

Правете го ова еднаш неделно.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 21:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега