Руски и кинески исцелители лекуваат вака: Исечете фолија и спасете се од најболниот проблем

Руските и кинеските исцелители откриваат лек од кујната кој чини многу евтино, а решава голема мака.

Се работи за фолијата која има голема примена и надвор од кујна. Земете парче алуминиумска фолија и замотајте ја на болното место на телото, болното грло, место каде ве боли коска, зглоб, особено ако патите од реума.

Вака завиткана држете ја 10 до 12 часа, а топлината ќе си го направи своето и болката ќе исчезне.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2019 - 17:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега