Русија вчера ја предупреди Македонија за НАТО - Заев веднаш одговори

 

Русија преку руското МНР вчера ја предупреди Македонија за негативните последици за регионалната безбедност и билатералните односи од приемот на Република Македонија во НАТО.

На ова веднаш одговори македонскиот премиер Зоран Заев:

- Македонија од своето осамостојување во деведесетите години е стриктно определена за челенство во НАТО и за тоа има целсна поддршка од граќаните на Македонија. Нашиот избор  и недвосмислена определна се евроатлански интеграции, порача премиерот, пренесе Локално.

 

 

 

21.03.2018 - 08:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега