Русија: Соборивме три украински авиони

Руските системи за противвоздушна одбрана соборија украински авион Су-24 во областа на Змискиот Остров, изјави претставникот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков.

Тој изјави дека два авиони Су-25 на украинските воздухопловни сили биле соборени во регионот на Николаев, пишува Известија.

Уништени се и 10 украински беспилотни летала, додаде Конашенков.

16.05.2022 - 11:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега