Русија на чекор до вакцина против коронавирусот

Русија го утврдила видот на коронавирусот и моментално се работи на развој на вакцината, а веќе постојат пет прототипови, изјавила вицепремиерката на Русија, Татјана Голикова.

Како што истакнала, иако постојат пет прототипови на вакцината сепак и понатаму станува збор за почетна фаза на развој.

-Научниците сериозно работат во изработката на вакцините. Во почетна фаза сме, но работиме со сите сили, додала таа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2020 - 20:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега