РСЕ: Камчев ги доставил снимките до JO пред да излезат во јавност

Снимките кои ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет“ Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција ги поседувало уште пред тие да се појават во јавност, соопшти РСЕ“.

Снимките ги доставил бизнисменот Орце Камчев, кој е сведок во случајот. Се уште не се знае како тие завршиле во „Ла Верита“, а од обвинителството соопштија дека снимките не излегле од кај нив.

Дали тие ќе се користат како доказ ќе биде познато кога ќе биде покренато обвинение за случајот, пренесува Радио Слободна Европа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 14:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега