Рот: Ова е добро за Македонците, Грците, регионот и Европа

Министерот за европски прашања на Германија Михаил Рот преку Твитер испрати честитка за изгласувањето на Преспанскиот договор.

– Финалното гласање на Преспанскиот договор од македонскиот Парламент е голем чекор напред кон ЕУ. Храбро политичко лидерство е клучот. Добро за Македонците, Грците, регионот и Европа. Честитки! – напиша Рот на Твитер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 20:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега