Роналдо се збогува со Коби Брајант: „Почивај во мир легендо“

Еден од фудбалери на светот со емотивни зборови се прости од трагично нстраданиот Коби Брајант.

„Толку е жално да се слушне веста за смртта на Коби и неговата ќерка Џана. Коби беше вистинска легенда и инспирација на многу луѓе. Испраќам сочуство до неговото семејство и пријатели, како и на сите семејства на оние кои го загубија животот во несреќата. Почивај во мир легендо“, напиша Роналдо.

Коби Брајант кој загина во пад на својот хеликоптер со осум други лица.

Меѓу настраданите е и неговата ќерка Џана Марија, како и бејзбол тренер со своето семејство.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 09:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа