Роналдо не е обичен човек, тој е машина: Лекарите изненадени, медицинските тестови покажале неверојатни бројки

Италијанскиот шампион Јувентус ова лето успеа во своите редови да го доведе Кристиано Роналдо за сума од 105 милиони евра.

Дел од фудбалската јавноста сметаше дека тоа е преголема сума за фудбалер кој има 33 години.

Да, Роналдо има 33 години, но според физичките предиспозиции изгледа како да игра барем 5-6 помалку.

Телото на Роналдо содржи 7% масти, за споредба вообичаено фудбалерите во своите тела имаа 10% или 11% масти. Кога во прашање е мускулната маса Роналдо е на 50%, додека останатиот дел фудбалер се на 46%.

После ваквиот податок јасно е дека од Роналдо можеме да очекуваме фудбал на највисоко ниво и во наредната сезона.

 

 

 

24.07.2018 - 12:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега