Роналдо најави дека ќе има свадба

Португалскиот напаѓач Крисијано Роналдо во емисијата „Доброутро Британија“ изјави дека ќе се венча со неговата девојка Георгина Родригез.

Роналдо рекол дека таа е љубовта на неговиот живот, планира наскоро да се ожени со неа а тоа посебно ќе ја израдува неговата мајка.

-Секако дека сум заљубен во неа, а и многу ми има помогнато. Ќе бидеме венчани еден ден, сигурно. За тоа сонува и мојата мајка. Зошто да не? Тоа е супер. Добро се согласуваме. И го отворив своето срце а исто и таа- рекол Роналдо.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.09.2019 - 16:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега