Роналдо ја плаќа Георгина: Добива вртоглава сума секој месец само за да седи дома

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо и плаќа на својата вереница Георгина месечно за да седи дома и да се грижи за децата.

Според британскиот таблоид „Сан“, Роналдо на својата невенчана сопруга месечно и плаќа по 96.000 евра за да остане дома и да се грижи за децата, што за него не претставува проблем бидејќи тој годишно заработува по 30 милиони евра.

Потсетуваме дека Герогина неодамна за родеенден на Роналдо му купи џип Мерцедес кој чини 111.000 евра.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 13:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега