Ристовски: За две години власт СДСМ и Заев потрошиле неверојатни 9 милијарди евра

Професорот Љупчо Ристовски во своето гостување во Само Вистина итакна дека за изминативе две години власта на СДСМ и Зоран Заев потрошила неверојатни 9 милијарди евра, а притоа граѓаните од нив не виделе изработка на ниту еден голем инфраструктурен проект.

- За волја на вистината оваа влада за две години потроши 9 милијарди евра. Читајте ми од уста, две години 9 милијарди евра, потроши оваа влада, не видовме еден голем инфраструктурен проект освен крпеници. 9 милијарди се отидени од џебовите на граѓаните. Дали знаете што тоа значи? Ние секојдневно се задолжуваме да го сервисираме долгот, на ивица на свлечиште сме, вели Ристовски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.05.2019 - 11:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега