Ричард Гир стана татко на 70. години - неговата сопруга роди момче

На 70-годишна возраст Ричард Гир му посака добредојде на своето второ дете. Неговата сакана Алехандра Силва роди момче, чие име сè уште не е соопштено.

Веста за бременоста ја објави Силва на Instagram заедно со фотографија со Далај Лама. „Многу специјален момент се случи пред само неколку минути... Добивме благослови за нашето скапоцено кое е на пат... Не можевме да објавиме за бременоста пред да му кажеме на Далај Лама“ – напиша таа.

Гир се смета за тибетски будист и е активен поддржувач на Далај Лама.

Гир и Силва имаат уште по еден син од претходните бракови.

Ричард Гир и Алехандра Силва

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 12:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега