Ременски по увидот: Видов се но не и докази

Потпретседателката на Собранието Фросина Ременски која е осомничена во случајот Меѓународен сојуз го заврши увидот во доказите пред обвинителката Вилма Русковска.

Таа во изјава за медиумите рече дека се видела, но не и докази за случајот.

Во обвинителството денеска исказ дава Потпретседателката на Меѓународниот сојуз, Јасна Мандиќ која беше донесена со полиција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.12.2019 - 14:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега