Ременски: Од вечерва сум и Македонка и Албанка, тој фашизам нема да ви помине

 

Пред куќата на Фросина Ременски синоќа имаше протести за Законот за јазиците. Додека полицијата ја обезбедуваше нејзината куќа, таа се огласи на Фејсбуки напиша дека ќе поднесе кривични.

- Тој фашизам и безобразлук ќе си го практикувате дома, зошто кај мене нема да ви помине. Од вечерва сум и Македонка, и Албанка, и Турчинка, и Ромка, и Босанка, и Влаинка и Србинка ..., викајте ме како сакате, затоа што знам дека, им сакам добро на сите без разлика на вера и етничка припадност, напиша таа.

 

 

 

19.03.2018 - 08:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа