Ременски: Некој се договара да не се договори

 

Фросина Ременски синоќа гостуваше во „24 анализа“ на ТВ 24, каде говореше за  предлог законот за Јавното обвинителство.

Ременски кажа дека според неа „некој се договара да не се договори“.

- „Очигледно некој се договара да не се договори. Просторот е оставен за дебата околу предлог-законот за Јавното обвинителство, имајќи во предвид дека овој закон е еден од клучните закони за којшто ЕУ инсистира да биде донесен пред објавувањето на извештајот“, смета Ременски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.03.2019 - 12:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега