Ременски: Ако мислите дека со вестите за Фрчкоски и Османи ќе се покрие интересот за Сашо Мијалков, гадно се лажете

 

Поранешната пратеничка од СДСМ, Фросина Ременски вели дека во јавноста се појавиле многу спинови за дефокус од клучното прашање – „До каде е истрагата за бегството на Сашо Мијалков?“

-Ако некој мисли дека со "најпопуларните" вести за наводната "амбасадорската трка на Фрчковски" и "провокациите од Османи" за наводна промена на Уставот ЌЕ ГО ПОКРИЕ ИНТЕРЕСОТ "За одговорноста" за привилигираниот преговарачки и ексклузивен третман на Сашо Мијалков ГАДНО СЕ ЛАЖЕ, пишува таа на Фејсбук.

 

Многу спинови за дефокус од клучното прашање - до каде истрагата за бегството на Сашо Мијалков⁉️ Ако некој мисли дека...

Posted by Проф. д-р Фросина Ременски on Friday, 5 March 2021

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.03.2021 - 10:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега