Рекорден број на новозаразени во Франција од укинувањето на мерките

Рекорден број на новозаразени во Франција од укинувањето на мерките

Во Франција во последните 24 часа регистрирани се 2.524 нови случаи со коронавирус, што е најмногу од укинувањето на рестрикциите во таа земја.

Во текот на изминатото деноноќие 19 пациенти починаа поради последици од ковид-19.

Од почетокот на пандемијата заразени се 206.696 Французи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.08.2020 - 22:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега