Реисот Реџепи за судијката: Слушнав дека има здравствени проблеми, нека почине, не ја жалам

Ријасетот на Исламската верска заедница вечерва одржа седница во Кондово откако претходно Основиот суд Скопје 2 ја уважил жалбата на Скедер Бузаку кој во 2015 бил избран за поглавар на ИВЗ, а финансиска полиција го чешлаше работењето на Реџепи.

Поглаварот рече дека Владата и државните органи се насочени против исламската верска заедница.

Во своето обраќање вечерва се уште актуелниот поглавар на Исламската верска заедница Сулејман Реџепи за судијката која ја донела одлуката Бузаку да биде нов поглавар, смета дека одлуката е против него, и се послужи со, во најмал случај, скандалозна изјава.

„Слушнав дека имала проблеми со здравјето. Нека почине, не ја жалам“, истакна Реџепи по што доби и поддршка во вид на аплауз од тие што беа до него.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 22:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега