Регулаторна со нова одлука – промена на цената на горивата

Регулаторна комисија за енергетика пред две недели ги соопшти новите цени на горивата, кои поевтинија, сега на ред е ново утврдување на цените.

Денес напладне се очекува да ја соопшти новата одлука за цените.

Доколку се земат во предвид движењата на берзите на светско ниво горивата можеби ќе поскапат.

Од вторникот на 8 јануари, кога и се креираа актуелните цени до денеска, барел сурова нафта на лондонската берза е поскап за околу 3 долари и повторно е над границата од 60 долари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2019 - 09:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега