Регулаторна одлучи: Од полноќ големо намалување на цените на бенизните и дизелот

Бензините поевтинуваат за 1,5 денари, а дизелот за 2,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.
Од полноќ, ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 62,5 денари по литар а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 64,5 денари по литар.
Новата цена на ЕУРОДИЗЕЛ-от ќе изнесува 48 денари за литар.
За 2,5 денари поевтинува и маслото за домаќинство кое ќе се продава по 36,5 денари. 

 

 

 

12.06.2017 - 12:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа