Регулаторна ги објави новите цени: Од полноќ поевтин дизел

 

Дизелот поевтинува за половина денар, цената на бензините останува непроменета. Регулаторната комисија за енергетика ги објави цените на нафтените деривати во малопродажба.
Од полноќ, цените на ЕУРОСУПЕР БС 95 и ЕУРОСУПЕР БС 98 остануваат исти. 95 октанското гориво ќе чини 65,5 денари, а 98 октанското 67,5 денари еден литар.

Дизелот поевтинува за половина дена и од полноќ, неговата цена ќе биде 57,5 денари за литар.

 

 

 

19.03.2018 - 12:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега