Регистриран земјотрес во Јемен

Земјотрес со интензитет од 5,7 степени според Рихтеровата скала беше регистриран крај бреговите на Јемен рано утрово, соопшти Геофизичкиот институт на САД.

Земјотресот во Арапското Море бил на длабочина од десет километри, со епицентар на околу 200 километри северно од јеменскиот остров Сокотра.

најчитано сега