Регистриран земјотрес во Грција

Земјотрес со интензитет од 4,6 степени утринава е регистриран и крај брегот на грчкиот остров Самотраки во северниот дел на Егејското Море.

Епицентарот на потресот е бил на 29 километри југоисточно од островот.

Според грчки сеизмолог, можни се и вторични потреси.

ФОТО: Денешен

најчитано сега