Регионот зафатен од трашно невреме- дожд и град со големина на орев (ВИДЕО)

Во текот на вчерашниот ден главниот град на Србија го зафати силно невреме.

Дожд, град со големина на орев, ветер и грмотевици го погоди Белград.

Невремето го парализираше сообраќајот во Србија а беше и причина да се прекинат неколку фудбалски натпревари кои се играа во вечерните термини.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.05.2019 - 08:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега