Регионалниот пат Велес – Градско затворен за сообраќај во наредните девет месеци

Делницата Велес – Градскo на регионалниот пат Р1102, од утре па во наредните девет месеци ќе биде затворена за сообраќај поради градежни работи, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно влажни коловози.

28.09.2022 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега