Реџепи: Вечерва ќе ги убедувам сите пратеници на Алтернатива да се повлечат, ако Левица остане

-Вечерва на состанок со потесното раководство на партијата ќе се обидам да ги убедам сите пратеници на Алтернатива да не бидеме дел од новото мнозинство ако Левица остане – изјави пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи за „Слободен печат“. 

08.11.2021 - 15:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега