Реџепи: Од вечерва не сме повеќе на иста страна со оваа Влада

Реисот Сулејман Реџепи вечерва одржа говор по повод случувањата во ИВЗ каде што упадна финансиска полиција и го проверуваше работењето на Исламската верска заедница, пренесе „ТВ 21“

„За жал, констатиравме дека ова е полициска држава. Ова лошо нема никогаш да им го заборавиме“ рече тој.

„За жал, од вечерва не сме повеќе на иста страна со оваа Влада„ изјави Реџепи по вечерашниот упад на полицијата во ИВЗ, и по изјавата на Бузаку дека тој од утре ќе биде поглавар на ИВЗ согласно одлуките од Судот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 21:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега