Речиси 100.000 заразени во САД, забележан најголем број мртви во еден ден

Во Соединетите Американски Држави во последните 24 часа од коронавирус умреле 345 луѓе, така што бројот на смртни случаи се зголеми на 1.438.

Ова го соопшти американскиот Универзитет Џон Хопкинс, додавајќи дека досега регистрирани се 94.238 заразени лица, од кои речиси 18.000 во еден ден.

Во таа земји, каде епидемијата најбрзо се шири, забележан е најголем број заразени во светот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.03.2020 - 21:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега