Рецепт за чај против кашлица: Природен е и делува- оваа зима нема имате потреба од лекари

Овој рецепт многумина излечил од долготрајна кашлица, а што е најдобро од се потполно е природен.

Состојки

2 парчиња кромид со големина на јајце

1 литар вода

10о грама кафеав шеќер

Подготовка

Кромодот не се лупи, туку претходно измиен се вари во литар воза и шеќерот кој го неутрализира вкусот и мирисот на кромидот.

Се вари околу 15 минути, а кога ќе се олади малку се додава мед.

Чајот се пие млак или ладен и тоа голтка по голтка.

Брзо поттикнува искашлуваше, а се препорачува и како лек против бронхитис.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.11.2019 - 13:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега