Реал не се откажува од Погба: Нуди пари и една од своите ѕвезди

Реал Мадрид повторно е активен во борбата за ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба, а очигледно шпанскиот клуб подготвил и интересна понуда.

Тренерот на „кралевите“, Зинедин Зидан на управата на клубот порачал дека го сака Погба уште летово. Меѓутоа, проблемот се појави затоа што Јунајтед наме намера да го продаде Французинот за сума помала од 150 милиони евра.

Реал не сака да го плати тоа, зашто е премногу, па сакаат да им го понудат Герет Бејл плус одредена сума на пари во замена за Погба.

https://coinmedia.tk/www/delivery/lg.php?bannerid=291&campaignid=66&zoneid=66&loc=https%3A%2F%2Fsupersport.mk%2Farchives%2F112886&cb=e0c22d093c

Репрезентативецот на Велс не сака да ја менува средината, зашто е задоволен со платата во Реал и не му е приоритет да игра, а тоа ги нервира луѓето во раководството на тимот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.07.2019 - 12:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега