Разрешувањето на Мизрахи денеска на собраниска седница

 

Талат Џафери за денеска закажа седница за предлогот за разрешување на техничката министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи.

Претходно, нејзино разрешување побара техничкиот премиер Оливер Спасовски, со образложение дека Мизрахи го крши Уставот со тоа што не го почитува уставното име и во јавноста.

Денеска ќе се расправа и за Законот за јавното обвинителство, откако вчерашната седница беше прекината. Во недела во 12.00 часот треба да се гласа за одлуката за распуштање на Собранието

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2020 - 08:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега