Разорниот земјотрес во Турција се почувствувал до Тел Авив - Срушени неколку зграда

Силниот и рзорен потрес од 6,8 степени во Турција однесе најмалку четири животи и предизвика неколку згради да пропаднат и да се срушат.

Потресот се почувствувал дури до Тел Авив Сирија, Грузија, Либан и Ерменија.

Бил со длабочина од 10 километри.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 21:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега